Autor Revoluční němčiny 3. generace 

Ing. Ivo Toman

Patří k těm lidem, kteří se v životě prosadili, přestože jsou zdravotně postižení. Narodil se s Tourretovým syndromem. Má viditelné i slyšitelné tiky a navíc je dysgrafik. Vystudoval gymnázium a Vysokou školu lesnickou a dřevářskou ve Zvolenu. Nejdříve se věnoval výrobě nábytku, ale pak ho zaujal přímý prodej. Začal prodávat, školit a o přímém prodeji napsal 4 knihy.

Stále více přemýšlel o příčinách úspěchů a neúspěchů jednotlivců i firem. V roce 1998 proto založil mezinárodní společnost TAXUS International. Ta funguje jako laboratoř, kde testuje, co v praxi funguje a co ne. Studoval také, jak funguje lidský mozek a jak se to dá využít v životě i podnikání. V roce 2002 se přestěhoval do Prahy.

Ivo Toman je spoluautorem Revoluční němčiny (2004), Revoluční němčiny Taxus Learning (2005), Revoluční němčiny II. generace a Revoluční němčiny 3. generace. S jazykovými produkty mu pomáhala jeho bývalá manželka Martina Králičková.

Je také autorem vzdělávacích video školení s názvem Instinkt zabijáka - Marketingová psychologie. Jsou to návody, jak uspět v podnikání. Tyto návody popírají řadu tradičních obchodních postupů, přitom jsou vysoce účinné. 

V poslední době se věnuje školením v oblasti Marketingové psychologie, strategie, vedení lidí a osobního růstu. Také nahrává motivační nahrávky na CD a DVD.

Ivo Toman byl v roce 2008 oceněn zařazením do Almanachu 1000 Leaders of Czech Republic.